PLASTİK ENJEKSİYON ÜRÜN TASARIMI

Plastiklerle tasarımdaki ilk girişimlerde, metallere uygulanan test usulleriyle elde edilmiş malzeme özellikleri ve metaller için geçerli olan tasarım kuralları kullanılıyordu. Plastiklerle metaller arasında çok büyük farklar bulunduğundan, bu durum mamullerin düşük kalitede olmasına yol açıyordu.

Plastikler, üretim kolaylığı, hafiflik ve ekonomikliğinin yanında estetik ve kendinden renklendirilebilme özellikleri en büyük avantajlarıdır. Dolayısı ile plastik mamullerin günümüz yüksek rekabet ortamında kendinden istenen işlevi en iyi şekilde yerine getirebilmesi için uygun yöntemin seçilmesi ve optimum bir tasarımın gerçekleşmesi gereklidir.

Günümüzde plastikler, sanayide oldukça önemli bir konuma gelmişlerdir. Artık plastikler gıdaların paketlenmesinde, ulaşıma kadar hemen hemen her sahada başarıyla kullanılmaktadır.

Parçaların geometrik tasarımında da dikkatli olunmalıdır. Delikler, kaburgalar, dişler gibi kısımların boyutlandırılmasında ilgili kurallara uyulmalıdır ki, kalıplama işleminden sonra çarpılma, boşluklar gibi sorunlar yaşanmasın.

Tasarım sırasında plastiklerin kimyasal ve fiziksel özellikleri ile ilgili temel bilgilerin bilinmesi de faydalı olacaktır. Böylece parçanın, istenen fonksiyonu başarıyla yerine getirebilmesini sağlayacak en uygun malzeme seçilebilecektir.

Hakkımızda

Faaliyetlerimiz, ISO 9001:2008

Kalite sistemi ile geliştirmeyi

hedefleyerek Serap Kalıp

San. Tic. Ltd. Şti. çatısı altında

yeni yerinde devam etmektedir.

Hedefimiz, günümüz metot ve

teknolojileri profesyonelce kullanarak,

el birliği ile firmamızı pazarda

hak ettiği konuma taşımaktır.

İletişim

SERAP KALIP MAKİNE 

ÜNİVERSİTE MAH. 

BAĞLAR İÇİ CADDESİ NO: 37
FİRUZKÖY / AVCILAR

Telefon: +90(212) 591 00 57

Faks: +90(212) 591 00 58

Kroki